Młot wahadłowy do badań udarności próbek/elementów specjalnych metodą Izod'a (ASTM E23)

Norma ASTM E23 zawiera opis badań udarności metodą Izod’a. Charakterystyczny kształt badanego elementu wymaga zastosowania specjalnego oprzyrządowania zamocowanego na urządzeniu do badań udarności, o konstrukcji spełniającej wymagania normy ASTM E23 dotyczącej realizacji badań wg metody Izod’a. W badaniach próbki (elementu) stosuje się: kowadełka odpowiednie do uchwytów oprzyrządowania umożliwiającego wykonanie badań wg Izod’a i/lub Charpy’ego, młot wahadłowy o masie odpowiedniej do złamania próbki (elementu) umieszczonego na podporach oraz mechanizm wskazujący wartość zaabsorbowanej energii użytej do złamania próbki.

Większość naszych urządzeń wahadłowych do badań udarności wyposażonych jest w oprzyrządowanie pozwalające użytkownikowi wykonanie badań wg metody Izod’a. Do wykonania próby udarności elementu wg Izod’a wybrano młot wahadłowy serii SI-1C3 przystosowany do badań udarności wg metody Izod’a (urządzenie to jest uniwersalne i umożliwia prowadzenie badań udarności metodą Charpy’ego). Zalecamy dostarczenie próbki elementu do badań, wraz z dokładnymi rysunkami w celu dobrania odpowiedniej konstrukcji oprzyrządowania zapewniającego idealne dopasowanie do urządzenia do badań udarności. Konstrukcja oprzyrządowania umożliwia pracę urządzenia z ostrzem wahadła młota wg Izod’a oraz zamocowanie kowadełek do podstawy urządzenia podczas badań wykonywanych metodą Izod’a.

Specjalne oprzyrządowanie zapewni wykonanie badań z wymaganą energią uderzenia umożliwiając uzyskanie wyników niezbędnych w procesie oceny jakości wytworzonego produktu – oraz w przypadku opracowań konstrukcyjnych nowych rozwiązań i nowych produktów. Wartość energii uderzenia może być wybrana mechanicznie lub opcjonalnie z zastosowaniem oprogramowania Fracta umożliwiającego wyświetlanie wyników energii.

Zalecamy zapoznanie się z normą ASTM E23, w celu pełnego zrozumienia wymagań dotyczących wykonania badań uwzględniających procedury ustawienia oprzyrządowania i urządzenia oraz wyników badań.


Informacje o tym rozwiązaniu

Normy i standardy ASTM E23
Typ próbki: Komponent
Materials: Metale | Tworzywa Sztuczne | Komponenty
Typ przyrządu do badań: Uderzenie/wysoki współczynnik
Sektor biznesowy: Biomedical/Medical/Healthcare | Consumer/Industrial Products | Automotive/Truck/Rail/Shipbuilding
ASTM E23 graph

ASTM E23
You are viewing a static image in place of an informative flash animation. Please download Adobe® Flash Player and refresh this page to view the animation.
Jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem?
Skontaktuj się z nami

Literatura związana z tematem

SI Series Pendulum Impact Testing Machines: Model SI-1   SI Series Pendulum Impact Testing Machines: Model SI-1

Nasze laboratoria

Laboratoria aplikacyjne firmy Instron zajmują się zarówno pracami badawczymi i rozwojowymi, jak i wykonywaniem badań próbek od klientów, aby pomóc w doborze właściwego wyposażenia.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami do spraw zastosowań , aby określić rozwiązanie najlepsze dla Ciebie! Skontaktuj się z naszym specjalistą do spraw zastosowań